Blizny po trądziku, operacjach albo urazach mogą być kompleksem. Teraz jednak można je usuwać. Jaki zabieg da najlepsze efekty?

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej dostępna jest szeroka gama zabiegów skupionych na likwidowaniu blizn. Jednym z najczęściej wybieranych jest laserowe usuwanie blizn Kraków (https://ego-medspa.pl/usuwanie-blizn/) to jedno z miast, gdzie można skorzystać z takiej procedury.

 

Jak usuwać blizny?

Blizny są nierównomiernymi, często też głębokimi i rozległymi zmianami powstałymi na skutek procesów gojenia się skóry.

 

Dla wielu osób widoczne blizny są dużym problemem. W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu polegającego na ich usuwaniu.

 

Obecnie do dyspozycji jest pełna paleta procedur, między innymi są to zabiegi jak mikrodermabrazja czy peelingi kwasowe. Gdy jednak liczy się wysoka skuteczność nawet przy większych bliznach, warto pomyśleć o zabiegach laserowych.

 

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Zabieg laserowego usuwania blizn polega na ich likwidowaniu z wykorzystaniem światła laserowego. Stosuje się wtedy specjalny laser frakcyjny CO2.

 

Dochodzi wtedy do miejscowego zniszczenia tkanek blizny, po czym następuje regeneracja skóry. W rezultacie blizna staje się znacznie mniej widoczna, a przy serii zabiegów można usunąć ją nawet całkowicie.

 

Warto jednocześnie wskazać, że zabieg laserowego usuwania blizn jest bardzo bezpieczny. Nie powoduje on przerwania ciągłości skóry i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe.

 

Skuteczne laserowe usuwanie blizn Kraków – dokładne informacje o zabiegu można znaleźć na witrynach gabinetów i klinik medycyny estetycznej.

 

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn?

Koszty związane z laserowym usuwaniem blizn ustalane są indywidualnie na podstawie wielkości obszaru zabiegowego.

 

Najczęściej trzeba liczyć się z minimalnym wydatkiem 500 zł za jeden zabieg, natomiast w przypadku rozległych blizn ceny za parę zabiegów mogą przekroczyć 2000 zł. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach gabinetów i klinik.