Dlaczego powinieneś wybrać taśmę z nadrukiem?

Taśma z nadrukiem lub z własnym nadrukiem to prosty sposób na reklamę Twojej firmy lub marki. Paczka zaklejona taką taśmą to idealne rozwiązanie dla rozpoznawalności marki. Często zdarza się tak, że klient nie ma fizycznego kontaktu z daną firmą lub marką, aż do momentu odebrania paczki, a wtedy przesyłka zabezpieczona taśmą z nadrukiem lub logo firmy wygląda o wiele lepiej, niż ze zwykłą taśmą. Na pierwszy rzut oka wydaje się być bardziej profesjonalna, również klient czuje się doceniony i dowartościowany. Jest to także świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o identyfikację, skąd pochodzi paczka (od jakiej firmy).

Do czego może być wykorzystana taśma z nadrukiem

Taśma z nadrukiem jest niezwykle przydatna i bardzo często wykorzystywana. Jest ona stosowana nie tylko jako reklama firmy lub do jej promowania, ale również może być przeznaczona w celu zabezpieczenia, czy ochrony lub informacji ostrzegawczej. Taka taśma jest niesłychanie funkcjonalna. Dzięki niej odgrodzone zostają niebezpieczne miejsca, czy też urządzenia. Taśmą ostrzegawczą można więc zabezpieczyć zepsute maszyny oraz jakiś zagrożony teren. Taśma z nadrukiem chętnie jest wykorzystywana w celu dekoracyjnym. Prezent świąteczny lub okolicznościowy zaklejony taśmą z pięknym, świątecznym wzorem będzie niezwykle pięknie wyglądać.

Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania własnej taśmy z nadrukiem

Przed stworzeniem takiego produktu należy zwrócić uwagę na tych kilka parametrów. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni model taśmy, mianowicie taśma powinna być wytrzymała, odporna na zrywanie i taka, która będzie dobrze i solidnie się kleić. Następnie należy zdecydować jaki będzie wzór, warto pamiętać, aby nie był on zbyt nachalny i przytłaczający. Kolejno powinno się zastanowić nad częstotliwością występowania nadruku na taśmie. Wzór powinien być zatem dobrze widoczny i przejrzysty, może to być logo marki, ciekawy slogan lub po prostu napis, czy też znak ostrzegawczy.

Z czego robiona jest taśma z nadrukiem

Musi ona być wykonana w prawidłowy sposób, tak aby mogła odpowiednio pełnić swoją rolę. Musi również estetycznie i czytelnie przedstawiać informacje o danej firmie lub przedsiębiorstwie. Dlatego do jej produkcji wykorzystywane są konkretne tworzywa sztuczne, najczęściej jest to polipropylen. Duże znaczenie ma także wybór stosownej techniki produkcji i dobrego kleju. Nierzadko wybór kleju zależy od tego, jakie funkcje ma spełniać taśma. Zastosowanie właśnie polipropylenu pozwala na uzyskanie bardziej wytrzymałych taśm, między innymi odpornych na zrywanie. Ta funkcja jest niezbędna przy transporcie paczki, zabezpieczonej taką taśmą.

Czy warto zainwestować w taśmę z nadrukiem?

Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak! Poza wszystkimi wymienionymi wyżej zaletami i korzyściami płynącymi z zakupu taśmy z nadrukiem, przedstawiamy jeszcze jeden. Otóż jest to szybki i prosty sposób na oszczędność pieniędzy. Zamiast kupować papier dekoracyjny i dodatkowo naklejkę informującą, co jest w paczce, możemy po prostu obkleić paczkę taśmą z nadrukiem, dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Tym bardziej, że taśmy są dosyć tanie, na pewno tańsze od papieru dekoracyjnego.