flaga Polski i ukrainy w sercu
Drodzy Mieszkańcy, rząd opracowuje zasady alokacji uchodźców wojennych z Ukrainy. Jak tylko nadejdą do nas rządowe informacje na temat zorganizowanych na tym szczeblu form pomocy w które możemy się wszyscy włączyć przekażemy je niezwłocznie, jednak już dziś każdy z nas może pomóc Ukrainie.
W piątek 25 lutego skoczowski Ośrodek Pomocy Społecznej skontaktował się w tej sprawie z Polski Czerwony Krzyż (PCK) , który wraz z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej uruchomił zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Ustalono, że aktualnie najbardziej potrzebne rzeczy to:
▶ łóżka polowe – składane z materacami,
▶ koce,
▶ śpiwory,
▶ karimaty,
artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia:
▶ konserwy mięsne, rybne, pasztety,
▶ przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki itp.,
▶ makarony,
▶ kasze, ryż,
▶ cukier,
▶ mąka,
▶ przetwory warzywne i owocowe,
▶ olej spożywczy.

W celu usprawnienia tej zbiórki Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej uruchomił zbiórkę OPS w Skoczowie. Zebrane produkty zostaną przekazane uchodźcom, osobom na Ukrainie, w tym osobom oczekującym na przejściu granicznym. Zebrane rzeczy będą przekazywane i dostarczane do potrzebujących przez służby powiatowe i wojewódzkie.

Wszystkie osoby chętne do wsparcia uchodźców proszone są o ich przynoszenie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00. W przypadku niemożności dostarczenia we wskazanych godzinach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 731-661-770 . Nowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

Content retrieved from: https://www.skoczow.pl/aktualnosc-1731-pomoc_dla_uchodzcow_z_ukrainy.html.