Grafika informacyjna

Kwiecień w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Skoczowie

          30 marca „Misie”, „Sówki” i „Biedroneczki” wybrały się do kina na bajkę pt. „Moja mama Gorylica”. Nudy w kinie nie było: dużo wątków, ciekawe postacie i mnóstwo zabawnych sytuacji. Dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. Emocje związane z bajką pozostały po późnego popołudnia.

            4 kwietnia z okazji „Dnia Marchewki”-dzieci i Panie z grupy „Wiewióreczki” oraz „Sówki”, ubrały się w kolor „marchewkowy”:-) Cel był jeden…promowanie zdrowego odżywiania! Można było usłyszć wiele ciekawostek o marchewce, a przy tym świetnie się bawić. Były zabawy ruchowe, piosenki, tańce, konkursy i zagadki. Dzieci przygotowały również sok oraz surówkę
z marchewki.

   Z kolei grupa „Biedroneczki”, 4 kwietnia ochodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Charakterystycznym motywem obchodzonego dnia był kolor niebieski i logo niebieskiej żarówki. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem.

                7 kwietnia w grupie „Wiewióreczki” odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem rodziców pt. „Wiosenne EKO zabawy”. Celem zajęć było propagowanie idei czystego środowiska oraz kształtowanie zachowań proekologicznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz miały okazję wykonać wraz z rodzicami pracę plastyczną, zagrać na instrumentach wykonanych z odpadów oraz brać udział we wspólnych zabach ruchowych. Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze.Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i ich rodzicom i za przybycie, zaangażowanie i wytrwałość w swoich działaniach.


Następnie, w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świat przyrody w oczach dziecka”, dzieci z grupy „Misie” oraz „Sówki”, posadziły kwiatki w naszym ogrodzie przedszkolnym.


W ramach cyklu zajęć „Dbamy o zdrowie” dzieci z grupy „Sówki” przygotowywały surówkę z kiszonej kapusty oraz piekły chlebek bananowy, a dzieci z grupy „Biedroneczki” przygotowywały lemoniadę oraz pyszny i zdrowy jogurt owocowy.


Ponadto, dzieci z wszystkich grup obchodziły „Dzień Wody”. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie?

Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy wody!


Rozstrzygnięty został Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „EKO-MODA” orgnizowany przez nasze przedszkole. Przedmiotem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, przygotowanego z odpadów. Celem konkursu było propagowanie selektywnej zbiorki odpadów opakowaniowych w życiu codziennym, pogłębienie dotychczasowej wiedzy odnośnie segregacji odpadów oraz znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska, rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz ćwiczenie sprawności manualnej, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia, poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań oraz oszerzanie świadomości na temat środowiska, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Do Konkursu zgłoszono dwanaście prac konkursowych z kilku przedszkoli naszej gminy. Prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci młodsze – 3/4 latki oraz dzieci starsze – 5/6 latki. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym, dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i udział w naszym konkursie.
Zakończyliśmy również akcję zbierania grosików „Góra Grosza”. Pieniążki, jak co roku, zostaną przekazane organizatorom akcji i wspomogą szczytny cel. Za pomoc w gromadzeniu grosików serdecznie dziękujemy 🙂
22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi.

Przedszkolaki dowiedziały się, że jest ona jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Dzieci oceniały co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Ponadto przypomniały sobie także w jaki sposób należy segregować śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz brały udział w zabawach ruchowych.

Na koniec odbyło się wielkie „Sprzatanie świata”. Dzieci zbierały oraz segregowały śmieci pozostawiane przez ludzi w różnych rejonach okolicy naszego przedszkola.

PP2 Skoczów

Content retrieved from: https://www.skoczow.pl/aktualnosc-1854-kwiecien_w_przedszkolu_publicznym_nr_2.html.